Ömür...
Has kullar “HER ŞEYE ADINLA BAŞLAR"/Gönüller huşuda, secdede başlar/Sefere çıkarsa eriyle başlar/Sonunda zaferi bildik efendim... “HAZAN”la “GÜLSEM” iki dâvâdır/ “SÎNEDKİ CEVHER” derde devâdır/ "MEDENİYET MİMARLARI" nevâdır/ Tarihten örnekler aldık efendim... “KRİSTAL KELEBEKLER” bir mevâdır/ "GÜL Ü HEZÂR" dilden dile livâdır/ ŞEHİR ŞEHİR YÂR var hem de divâdır Hayatı sekize böldük efendim...

AY YÜZLÜYE MERHABA

Başlangıcında nur, ortasında rahmet ve sonunda cehennemden kurtuluş reçetemiz olan bir rahmet ayına daha kavuştuk çok şükür. “Merhaba Ya Şehr-i Ramazan!” sözleriyle karşılıyoruz bu ayı. Hazırlıklar yapıyoruz rahmet ve bereket ayına.

Sabırla bekledik Yaradan’la aramızda bir sır olan ibadetlerin kalkanı ve kapısı olan bu ayı. Yine evlerimiz neşe ve bereketle dolacak. Gönüllerimiz huşu ile coşacak. Gece ve gündüzleri zikirlerle, tesbihlerle, hatimlerle, teravihlerle, naatlarla, ilahilerle, Kur’an’ı Kerim tilavetleriyle süslenecek. Sahurla başlayacak günler Allah’a kavuşma anı olarak gördüğümüz iftar vakitleriyle devam edecek. Mideyi yemek ve içmekle doldurmaktan öte, kulağı, dili, gözü, eli, ayağı ve tüm azaları günahlardan korumak için fırsat bileceğiz bu ayı. Kalbimizi adi duygulardan, şehevi düşüncelerden, Allah’tan başka her şeyden tamamen sıyırarak gönülden benimseyeceğiz bu güzel günleri. Doğruyu eğriden ayırma, gidilecek yolu bulma konusunda rehber olarak göreceğiz bu ayı. Gündüzleri ayrı bir fırsat, geceleri ayrı bir fırsattır bize şükretmek için.

Rahmet deryası bu ay camilerin dolu dolu olmasına vesile olacak. Cömertlerin ikramı, gönüllerin miracı olacak. Yemekler başka bir güzel, tatlıları cennetten sunulmuş kâse olacak, dostlar meclisi namelerle dolacak, gök kapıları sonuna kadar açılacak, cehennem kapıları kilitlenecek, şeytanlar zincire vurulacak, kötüler ve kötülükler bir kenara itilecek, secdelerde engin dünyalara kapı aralanacak, cennet kokusu esecek rüzgârlarıyla. Her anı fırsatlarla dolu bu ayda yediden yetmişe herkes mutlu olacak. Ayrı bir rayiha sunacak gönüllerimize.

Şimdi sonsuz ilahi rızayı isteme ayıdır. Dualarla dolsun ellerimiz. Her gecesini bin aydan daha kıymetli bilip yalvarmak gerek Mevla’mıza. Bu ayı sebep bilip Yaklaşmak gerek Allah’a. Kulluğun hazzını yaşamak gerek rahmet deryası bu ayda. Günahlardan arınmak, kalbimizde taşıdığımız imanın gücü ve değeri hürmetine af dilemek lazım Rabbimizden. Kurtuluşumuzun beratını talep etmeliyiz Mevla’dan.

Ey bütün kusurlardan ve noksan sıfatlardan münezzeh olan Allah’ım! Bizi Seni lâyıkıyla sena edenlerden eyle! Bizi Sana lâyık bir ibadetle kulluk edenlerden eyle! Her rekât namazımızı bin yıllık ibadet say! Her damla gözyaşımızı bir ömür ağlamış kullarının hesabıyla beraber say! İki dirhem hayrımızı servetini Allah yoluna verenler gibi say! Namazımızı, niyazımızı, orucumuzu, duamızı, yakarışlarımızı eksikleriyle ve kusurlarıyla kabul buyur Allah’ım! Senin kapından başka bir kapıya asla tenezzül etmeyen bizleri affet! Nefsimize kölelikten kurtarıp kulluğunla hür et bizi.

Yine mübarek Ramazan ayına kavuşturdun bizi. Ramazan ayının incisi Kadir gecesine, Arefe gününe ve bayrama da kavuştur bizi Allah’ım! Ramazan ayı hürmetine, İsm-i Âzam hürmetine, bayram günü ve gecesi hürmetine, bizleri affeyle Allah’ım!

Ey çok sevilen, ey çok beklenen, ey Acheter cialis en ligne france

çok özlenen ay yüzlü!

Merhaba ey mübarek Kur’an ayı!

Merhaba ey gufran ayı!

Merhaba ey ihsan ayı!

Merhaba ey şehr-i Ramazan!

Share

Şunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir